fbpx

Öğrenci Bilgileri

1. Aylık kurs ücreti ve eğer varsa kitap ve materyal seti ücretleri her ayın ilk ders gününde öğrenci veya aile tarafından karşılanacaktır.
2. Ücretleri ödenmeyen öğrenci kurslara devam edemeyecektir.

3. Uzun süreli olarak (1 ay ve üzeri) öğrencinin kurslara gelemeyeceğinin 15 gün önce yetkiliye bildirilmesi halinde ücret ve öğrenci kaydı dondurulur. Öğrencinin dönüşünde, varsa içeride kalan ücreti, ödenecek tutardan düşülür.

4. Öğrencinin kayıtlı olduğu sürece katılamadığı derslerin materyalleri ve ödevleri öğrencimize verilir, boylece konularında aksama olmadan kursuna devam etmesi sağlanır. Ay içerisinde herhangi bir sebeple öğrencinin gelmediği günler için ücrette indirim uygulanmaz.

5. Kursdan alınmak istenen öğrencinin velisi kurumumuza gelip dilekçe vererek, öğrencinin kaydını sildirmesi gerekmektedir. Aksi halde yerine yeni öğrenci kaydı almadığımız için aylık ücret bakiyesine eklenmeye devam etmektedir.


6. Resmi Tatil, Dini ve Milli Tatillerde ücret kesintisi yapılmaz. Her fırsatta ders sayısında eksik vermediğimizden emin olmak için de gereken ek derslerini ücretsiz olarak ekliyoruz ve müfredatın eksiksiz ilerlerdiğinden emin oluyoruz.


7. Öğrencilerin kursa gelirken maddi değeri yüksek olan kolye küpe vb. süs eşyaları takmaları, beraberinde getirmeleri uygun değildir. Bu eşyaların kaybolması durumunda öğretmen veya kurum sorumlu değildir.

8. Öğrenci velisi kayıt için öğrenci kayıt formunu doldurup, 2 adet fotoğraf ve kimlik kartı fotokopisi getirmekle yükümlüdür.


9. Kayıt dondurmaları veya devamsızlıklar nedeniyle öğrencinin öğreniminde yaşanacak aksaklıklardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.


10. Hasta çocukların hastalıkları süresince, diğer çocuklara hastalığın sirayet etmemesi için kuruma gönderilmemesi rica edilir.

11. Öğrencinin, çıkışlarda kurstan alınması yalnızca anne babalar tarafından yapılabilir. Özel durumlar için önceden bilgi verilmek suretiyle, öğrencilerimiz üçüncü bir şahsa, ancak o zaman teslim edilebilir. Bunun dışında çocuk bir başka şahsa kesinlikle teslim edilmeyecektir.


12. Velilerin öğretmenleri, kurallar ve diğer resmi prosedürler dışına çıkmaya zorlamamalarını rica ederiz.

13. Öğrencilerin sağlığı ve eğitimi açısından dışarıdan gelen veli ve misafirlerin izinsiz olarak kurumda dolaşmaları yasaktır. Öğrencinin kuruma alışma sürecinde, kurum tarafından yapılan uyarıları velilerin dikkate alıp yardımcı olması gerekebilir.


14. Çocukların özel eşyalarına isimleri yazılacak, kime ait olduğu bilinmeyen eşyaların kaybından kurum sorumlu tutulmayacaktır. Cep telefonu, tablet ve bunlar gibi kıymetli eşyanın kurumda kırılmasından, kaybolmasından kurum sorumlu tutulamaz.

15. Öğrencinin eğitiminin desteklenmemesi, öğrencinin isteksizliği durumlarında, öğrencinin geri kalmasından kurum sorumlu tutulamaz.